Kolekce 22

Vážení a milí zákazníci,

ráda bych Vám konečně představila svou novou kolekci vzorů, která po delší cestě od inspirace až k realizaci ve tkalcovně spatřila světlo světa právě letos.

Víte, že mne přitahuje technologie kanafasu, kde vzor látky je tvořen „pouze“ barevným a vazebným protkáváním osnovy a útku. Je totiž velmi strohá a je to výzva v ní něco nového objevit.

V současné době nechávám tkát své kanafasy ze lnu, protože se mi líbí jeho ekologičnost i užitkové vlastnosti. To je ale také výzva, protože lněné vlákno se nedá obarvit na tak výrazné odstíny jako bavlna a tak jsou jeho barvy spíš tlumené a víc neutrální – a zejména u plátna na režné osnově. Já mám ale barvy ráda, proto jsem hledala způsob, jak své vzory oživit.

První cesta je technologicky náročnější, a to je barevná osnova – touto cestou šla kolekce Rays.
Druhá cesta je použít vazby, ve kterých vynikne víc barva útku než osnovy, např. kepr.

Takto vznikla kolekce K27. Byla to inovace, kde jsem poprvé použila některé barevné kombinace přízí v kepru. Vzory K27 jsou kompozice (byly – po některých se rychle zaprášilo) složené z monumentálních „komponovaných pruhů“ ve velkých raportech, krásně vyzní na závěsech a ložním povlečení (stejně jako série vzorů „krajina“ na osnově Rays).

Ony „komponované pruhy“ se dále skládají buď z drobných a ještě drobnějších proužků nebo jsou to přímo melanže – odstíny vzniklé střídáním dvou barev útku těsně za sebou. Některé z nich se nám v ateliéru Terej líbily tak, že jsem se rozhodla je zadat jako samostatné dezény, melanže a drobné proužky, které tak kolekci K27 doplní.

Mým přáním je, aby nová kolekce přinesla radost i Vám.

Vaše Eva Jandíková