Kolekce 2021

Víte, že mne přitahuje technologie kanafasu, kde vzor látky je tvořen „pouze“ barevným a vazebným protkáváním osnovy a útku. Je totiž velmi strohá a je to výzva v ní něco nového objevit.

Proto jsem se vždycky snažila navrhovat vzory se zajímavými proporcemi i barevnostmi, a skládala je do kolekcí tak, abyste si vzory mohli obohatit vzájemným kombinováním. 
Ovšem v praxi to většinou dopadlo tak, že některé vzory zamýšlené do kombinací záhy „nekoordinovaně“ zmizely a zbylé vzory už k sobě tolik nepasovaly, jelikož všech vzorů objednávám docela malé množství…

Tak jsem nyní šla do velkých raportů, a barevnosti a vzory, co bych dřív naaranžovala vedle sebe, jsem nechala vedle sebe utkat!
Splnila jsem si své přání a zároveň nabízím něco nového, co tu ještě nebylo. 
Je toho zase málo 🙂 každý vzor opět kolem 50m. Když budete mít štěstí a stihnete to než zas zmizí, můžou být vaše. 

Chtěla bych velice poděkovat pracovníkům tkalcovny za ochotu a pečlivost, s kterou celá kolekce 2021 vznikala – dlouhé raporty se u tkaných vzorů v současné době nedělají – to je dnes spíš výsada snáze dostupné technologie digitálního tisku, protože proces tkaní dlouhého raportu je technicky náročný.
Je to tedy unikátní počin, který by se víc než metráží dal nazvat dlouhatánskou sérií po sobě jdoucích monumentálních textilních obrazů – abstraktních kompozic.
Tyto obrazové kompozice – kupóny – v sobě nesou kombinace „dezénů“, které se mi líbí. 

Nejnázorněji je to vidět na vzoru, který jsem nazvala Žitná (na režné osnově). Drobné proužky se mění po 37 cm. Každá plocha je oddělená atlasovým proužkem. 
Vzor nabízím vcelku po raportech – jeden je dlouhý 222cm. Rodina proužků zůstává u sebe a můžete si vychutnávat na jednom vzoru všechny. 
Žitná se mi zdá natolik „neutrální“, že jsem ji nechala utkat 100m. 
Žitná s modrou
Žitná s indigem

Dalším typem jsou „krajiny“, nazvala jsem je:
Pole levandulové a také Pole večerní, Letní louka, Za svítání, Strniště, Modré závěje. 
Na proužkované osnově s názvem Rays, která je tvořena bílou a režnou a pár barevnými paprsky, je to tatáž, ale vždy barevně obměněná kompozice. Velké plochy navozují atmosféru, kterou mám v krajině ráda. 

Třetím typem je hra s barvami s názvem K27. Stejně široké pruhy (27 cm) jsou protkávány různým střídáním barev, a tak propojením v oku vznikají nové zajímavé odstíny jako u impresionismu.
Vyniknou také proto, že jsem použila střídání vazeb képru a plátna. Képr je vazba volnější, dá vyniknout barvě i lesku příze, protože ji uvolní z pravidelného sevření osnovy na delší chvíli než plátno. 
Délka kupónu je také navržená přes dva metry, přesně 216 cm, aby bylo možné vzor použít i na ložní povlečení či přehoz přes postel. 
K27 žlutomodrá
K27 „Egypt“
K27 žlutá růžová oranž
K27 oranž růžová indigo
K27 oranž fialová zelená

Mým přáním je, aby nová kolekce přinesla radost i Vám.

Ke kupónům jsem nechala utkat ještě jednobarevnou metráž, která je doplňuje a můžete z ní mít drobné doplňky jako jsou polštáře, prostírání apod. 

Zde se můžete podívat na doplňkovou metráž:

Jednobarevné: 

žlutá
oranžová
růžovofialová barevnost
modrá

Proužky:

žlutozelená
jahodovomalinová

Vaše Eva Jandíková