Co je kanafas? What is kanafas?

Autor: kanafas <info(at)cds.cz>, Téma: Terej, Zdroj: cds, Vydáno dne: 21. 08. 2005

Kanafas je látka, která je utkaná z předem obarvené příze a tím pádem je stejný vzor i na rubové straně. Technologie kanafasu umožňuje tkát pouze pruhy nebo křížit pruhy, čímž vznikají kostky nebo káro (v rozmanitém provedení).

Čím je kanafas z ateliéru Terej jedinečný?

1. Tkanina už není klasickým kanafasem jak ho znáte, ale má spíše charakter bavlněného perkálu, který je z kvalitní česané bavlny, má vysokou dostavu v osnově i v útku, je na omak velmi příjemný a splývavý. Díky současným úpravám, jako je sanforizace a mercerizace, je pololesklý, přestože nemá saténovou vazbu, nesráží se a nežmolkuje. Kromě plátnové vazby je tkanina někdy ozvláštněná drobnou vazbičkou geometrického charakteru.
2. Designem a limitovanou řadou výrobků.
3. Užitnými vlastnostmi s širšími možnostmi použití
Dycipo a další Na požádání pošleme vzorky.


Kanafas is a type of fabric, which is the color-woven. Unlike printed fabrics is much more laborious, because the yarn must be coloured first. On the other hand, however, kanafas is a fabric of better quality, because 100% cotton yarn is under pressure stained not only on the surface, but also inside, so doesn't fade and the ready fabric is even-sided. Typical for kanafas are patterns - strips or cubes - in various implementation.
(Kanafas is the Czech term for the kind of traditional, original folk textiles made of flax and / or cotton with a distinctive pattern - stripes and cubes. On this czech tradition, including small-lot production, is based also modern kanafas by studio Terej, which is type of fabric close to percale.)

Why is kanafas by the studio Terej unique?

1. By its nature of pattern design and small-lot production. leboutique
2. Properties with a wider scope of applicationsymboly údržby