Ateliér Terej

* Co je kanafas? What is kanafas?


Kanafas je látka, která je utkaná z předem obarvené příze a tím pádem je stejný vzor i na rubové straně. Technologie kanafasu umožňuje tkát pouze pruhy nebo křížit pruhy, čímž vznikají kostky nebo káro (v rozmanitém provedení).

Čím je kanafas z ateliéru Terej jedinečný?

1. Tkanina už není klasickým kanafasem jak ho znáte, ale má spíše charakter bavlněného perkálu, který je z kvalitní česané bavlny, má vysokou dostavu v osnově i v útku, je na omak velmi příjemný a splývavý. Díky současným úpravám, jako je sanforizace a mercerizace, je pololesklý, přestože nemá saténovou vazbu, nesráží se a nežmolkuje. Kromě plátnové vazby je tkanina někdy ozvláštněná drobnou vazbičkou geometrického charakteru.
2. Designem a limitovanou řadou výrobků.
3. Užitnými vlastnostmi s širšími možnostmi použití
Dycipo a další Na požádání pošleme vzorky.


Kanafas is a type of fabric, which is the color-woven. Unlike printed fabrics is much more laborious, because the yarn must be coloured first. On the other hand, however, kanafas is a fabric of better quality, because 100% cotton yarn is under pressure stained not only on the surface, but also inside, so doesn't fade and the ready fabric is even-sided. Typical for kanafas are patterns - strips or cubes - in various implementation.
(Kanafas is the Czech term for the kind of traditional, original folk textiles made of flax and / or cotton with a distinctive pattern - stripes and cubes. On this czech tradition, including small-lot production, is based also modern kanafas by studio Terej, which is type of fabric close to percale.)


Celý článek... |Informační e-mail Vytisknout článek

index | 2-2 | předchozí | následující | Celkem 26 článků

©2005-2008 by kanafas.cz
Powered by phpRS and designed by cds based on layout from PaBi3